Zeka: Turp, institucionet po blejnë kravata, brekë e shminka, fukaraja i shkret s’ka pare për barna

Deputeti i pavarur, Milaim Zeka në një postim në Facebook ka shkruar pasi një qytetar i ka kërkuar para për barna, transmeton Publicisti.com

Ai, i ka quajtur institucione të turpit që shpenzojnë në krevat, kostume e shminka, ndërsa qytetari fukara i shkret s’ka pare për barna.

Postimi i plotë:

Pashe Zotin hajde e mos plas bre

Zenun Hysa, nje qytetar i varfer dhe i papune, fukara dhe i shkrete, me shkruan sot: Baci Milaim, jam i papune, a mundesh mem ndihmu me i ble keto barrna. Pastaj ma dergon receptin e barrnave.

Perfundi kesaj fotografie te ketij qytetari, lexoni tri marre: Marreja nr 1 shkon tek Ministria e Tregetise dhe Industrise, edhe te kreret e Nismes, te cilet me parate e popullit blejne kostume, kepuce, kravata e brek.

Marreja e dyte shon tek Presidenca, qe me parate e popullit blejne shmika per femra.

Marreja nr tre shkon te komuna e Ranillugit.

Ndersa marreja kryesore shkon tek populli, qe prap ju beson dhe i voton njerezit e tille!!!

Krahasoni keto dy foto, edhe nuk keni nevoje ma ba komente. Mundeni me sha vetmevete…!!!

 

 

Loading...