Verzioni me i ri i Androidit i quajtur Android P vjen me 157 (Emoji) te reja.

0

Google ne nje prononcim per ”TheVerge” ka njoftuar se nje Beta version i ri per Android-in (Android P Beta 2) do te dal se shpejti ku edhe do te kete perditesime te reja apo updates. Per perdoruesit e rrjeteve sociale ka nje risi te re ku do te vijne rreth 157 emoji apo figura te reja ku e veqanta e tyre eshte se tek figurat do te kete nje neutralitet rreth gjinive apo nje perfshires i te gjitha gjinive.
Pra p.sh figura (Emoji) i zgjedhur per familjen dhe ciftet do te jene te pa specifikuara nga ana e gjinise por ne nen menyne secili perdorues mund te zgjedh kombinime specifike rreth gjinise.

 

Loading...