Browsing Tag

Shqiponja

Miss Serbia bën shqiponjën midis Kosovës

Në një organizim ku është zgjedhur ‘Miss Freedom of the World’, kanë marrë pjesë vajza nga vendet e ndryshme të rajonit dhe me gjerë. E pranishme në këtë ngjarje ishte edhe Miss Serbia, e cila ka bërë shqiponjën. Në disa fotografi ajo…

Kongresmeni amerikan feston duke e bërë shqiponjën

Festimi i sportistëve shqiptarë duke e bërë shqiponjën dykrenore, ka marrë përmasa tanimë edhe përtej popullit shqiptarë. Përkundër se ky festim ishte përdorur shumë tash e një kohë, festën të cilën e bën Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri,…

Shqiponja e Mesicit irriton Vucicin

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është përfshirë përsëri në debatin e “shqiponjave” më saktë rreth gjestit të përdorur pas shënimit të golave nga Shaqiri dhe Xhaka. Vucic ka tentuar t’i kundërpërgjigjet ish-presidentit kroat, Stipe…