Browsing Tag

serbia

Çka tha Macron dje në Serbi për Kosovën

Presidenti i Francës Emmanuel Macron i ka thënë në Beograd homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq se Kosova dhe Serbia janë dy shtete evropiane. “Serbia dhe Kosova janë shtete evropiane dhe ne duhet të ndihmojmë që kjo të bëhet fakt”, tha…