Browsing Tag

prizren

Këta janë me të votuarit në Prizren nga LDK

Qytetarët e Prizrenit, në zgjedhjet e 6 tetorit mbështetje më të madhe nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) i kanë dhënë kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani. Ajo në këtë komunë morri gjithsej 9051 vota, pas saj është…

Dorasi dhe viktima në Prizren janë nga Zvicra

Sipas njoftimit të Policisë rasti ka ndodhur të martën pas orës 23:00 në rrugën  ‘Hysni Morina’ në Prizren, ku fillimisht është raportuar për plagosje e më pas mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës femër. Sipas medieve në Kosovë, bëhet…

Dy femra rrahin një mashkull në Prizren, arrestohen

Dy femra e kanë bërë për spital një mashkull në Prizren.  Policia e Kosovës ka arrestuar dy femra të Shqipërisë në fshatin Lubizhdë të Prizrenit pasi që të njëjtat kanë sulmuar fizikisht një mashkull turk, shtetas të Gjermanisë. Viktima …