Browsing Tag

Fifa

ZYRTARE: Zgjedhet presidenti i ri i FIFA-s

Në punimet e Kongresit të 69-të të FIFA-s, i cili është duke u mbajtur në Paris, është zgjedhur edhe presidenti i ri i shtëpisë më të madhe të futbollit ndërkombëtar. Në krye të FIFA-s është ri-zgjedhur Gianni Infantino me një mandat…

FIFA, dënon përsëri Serbinë

Organi qeverisës i futbollit botëror (FIFA) i ka gjobitur Federatat e Rusisë dhe Serbisë, pasi tifozët e këtyre kombëtareve kanë mbajtur pankarta me përmbajtje raciste. FIFA ka thënë më 30 qershor se pankarta me përmbajtje neo-naziste janë…

FIFA dënon Serbinë

FIFA ka dënuar Serbinë dhe Meksikën me nga 10 mijë franga për shkak të sjelljes së pahijshme të tifozëve në ndeshjet e xhiros së parë të Botërorit, njofton AP. Në arsyetimin e FIFA-s theksohet se tifozët serbë në ndeshjen kundër Kosta Rikës…