Policia gjermane publikon videon: Ja si u qëllua politikani i AfD-së (VIDEO)

0

Policia gjermane lëshoi një video të rrahjes së politikanit të partisë së ekstremit të djathtë – AfD, Frank Magnitz.

Një çmim prej 3,000 euro është ofruar info mbi personat që e goditën, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë në Bremen.

Videoja pre 66 sekondash tregon dy sekuenca të sulmit, ku individë të maskuar e ndjekin nga pas Magnitz, ku njëri prej tyre e godet, siç është thënë, me një dru pas koke.

Frank Magnitz përfundoi në spital, dhe AfD e përshkroi ngjarjen si “një ditë e trishtuar për demokracinë në Gjermani”.

Loading...