Përshëndetje dhe urime: Ganja uron Labin për medaljen, ky i fundit falënderon patrioten

Labinot Tahiri, deputet i parlamentit të Kosovës, u dekorua me medalje heroike “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” nga kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, transmeton Publicisti.com

Ky dekorim nxiti reagime të shumta, për faktin se u fye rend figura e Skënderbeut, duke i ndër ketë medalje të heroit kombëtar një këngëtari të muzikës “Tallava”.

Por, kolegut të saje i doli në mbrojtje deputetja, Ganimete Musliu duke e uruar dhe përgëzuar për dekoratën dhe punën e vazhdueshme në të mirë të njerëzve në nevojë.

Loading...