Meta i kundërpërgjigjet Ramës: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm sa të jem unë President

0

Presidenti Ilir Meta i është kundërpërgjigjur reagimit të Kryeministrit Rama pasi vendosi të mos dekretonte emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme.

“Pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në sekondën e fundit si President i vendit tim”, shkruan Meta në një postim në Twitter.

 

Ilir Meta@ilirmetazyrtar

, integriteti territorial i dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë @CIJ_ICJ janë të për Republikën e deri në sekondën e fundit si i vendit tim.

Loading...