GENTIAN

Rasti i Kumanovës në Gjykatën e Apelit

7 muaj pas dorëzimit të ankesës për vendimin e Gjykatës Penale të Shkupit për rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, lënda ka arritur në Gjykatën e Apelit, e cila duhet të mbajë seancë publike për shqyrtimin e ankesave të të dënuarve. “Lënda…
GENTIAN

Juventus publikon listën kundër Valencias

Juventus takohet me Valencian të mërkurën në Ligën e Kampionëve. Juventus ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Valencias në Ligën e Kampionëve. Cristiano Ronaldo do të debutojë me “Bianconerët” në Champions me…
GENTIAN

Ivica Daçiq pajtohet për një gjë me Hashim Thaçin

“Serbia nuk mund të pranojë pavarësinë e Kosovës dhe është mirë që këtë e di edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi”. Kështu ka thënë ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi. “Serbia…
GENTIAN

Moti gjatë ditës së sotme

Edhe gjatë kësaj jave vazhdon të mbajë mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell. Moti gjatë ditës së sotme do të jetë kryesisht me diell, temperatura minimale pritet të shkojë deri në 10 gradë celsius kurse ajo maksimalja pritet të jetë 27…