GENTIAN

Real Madridit i ikën një yll

Mateo Kovaçiq pritet të largohet nga Real Madrid gjatë kësaj vere, pas vendimit të Zinedine Zidane për t’u dorëhequr nga posti i trajnerit. Vendimi i mesfushorit do të varet nga emri i trajnerit të ri, pasi Zidane bllokoi largimin e tij për…
GENTIAN

QKUK pa penjë për operim

Qendra Klinike Universitare e Kosovës po vazhdon me probleme. Madje ato shkojnë deri aty sat ë mungojnë edhe gjërat elementare që nevojiten për t’u kryer operacionet. Gjendja e mungesave të gjërave esenciale është evidente qe disa muaj,…
GENTIAN

Haskuka ka pasuri 2 milionë e 700 mijë euro

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka deklaruar hiç më pak se 2 milionë e 741 mijë e 669 euro pasuri. Sipas dokumenteve të deponuara në Agjencinë Kundër Korrupsiot, pasuria e tij është kryesisht e luajtshme, ku përfshihen…
GENTIAN

Kapet grupi i hajnave në Klinë |FOTO

Siç thuhet në njoftimin e Policisë, personat në fjalë gjatë intervistimit kanë pranuar se në bashkëveprim kanë kreyer vjedhje. Atyre u janë konfiskuar pesë televizorë të llojeve të ndryshme, një pompë uji, një motorsharrë dhe dy fshesa…
GENTIAN

Policia kap 200 mijë euro falso

Policia ka njoftuar se ka arrestuar një person në Prizren, pasi të njëjtit i janë gjetur 200 mijë euro që dyshohet se janë të falsifikuara si dhe një grantë dorë dhe një pistoletë, shkruan gazetametro.net. Siç thuhet në njoftimin e Policisë…