GENTIAN

Prishtina mbushet me Polici #FOTO

Polic të pajisur me mjete për kontrollimin e protestave kanë marshuar nga stacioni “Qendra” në Prishtinë në drejtim të objekteve qeveritare. Njësi speciale të policisë janë filmuar tek hyjnë në Prishtinë nga drejtimi i Fushë Kosovës. Ata…
GENTIAN

Facebook merr një vendim

Facebook nuk do të dërgojë më punonjës të tij të punojnë në zyrat e fushatave elektorale të partive gjatë zgjedhjeve, njoftoi kompania. Rrjeti social zakonisht ofronte staf për fushatat politike për t’i ndihmuar ata në zhvillimin e…
GENTIAN

Kujdes nga shitësit mashtrues të druve

Kur kemi hyrë në gjysmën e dytë të këtij viti kalendarik, preokupimet e qytetarëve tashmë janë se si të sigurohet ngrohja për dimër. Ata që të vetmen alternativë e kanë ngrohjen e ambienteve të banimit me dru, synojnë të blejnë dru cilësore…
GENTIAN

Rasti i Kumanovës në Gjykatën e Apelit

7 muaj pas dorëzimit të ankesës për vendimin e Gjykatës Penale të Shkupit për rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, lënda ka arritur në Gjykatën e Apelit, e cila duhet të mbajë seancë publike për shqyrtimin e ankesave të të dënuarve. “Lënda…
GENTIAN

Juventus publikon listën kundër Valencias

Juventus takohet me Valencian të mërkurën në Ligën e Kampionëve. Juventus ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Valencias në Ligën e Kampionëve. Cristiano Ronaldo do të debutojë me “Bianconerët” në Champions me…
GENTIAN

Ivica Daçiq pajtohet për një gjë me Hashim Thaçin

“Serbia nuk mund të pranojë pavarësinë e Kosovës dhe është mirë që këtë e di edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi”. Kështu ka thënë ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi. “Serbia…