Astronomet kapin nje foto te nje Planeti te sapolindur

0

Rreth 370 vite dritë larg Tokës, një planet i madh me re është në mes të lindjes – dhe astronomët kanë hedhur një imazh tepër të hollësishëm të procesit të lindjes së tij. Pamja është një nga më të fuqishmet që kemi pare gjate formimit të nje planeti dhe mund të na ndihmojë të mësojmë më shumë se si erdhën planetet jashtë sistemit tonë diellor.

Loading...