Connect with us

Lajme

“Pati gjakderdhje nga hunda”, policia jep detaje për 20-vjeçaren që u detyrua të përdorë drogë në Gjakovë

Publikuar

me

Gazeta Sinjali para pak minutash ka raportuar se mbrëmë, rreth orës 19:00, një i dyshuar mashkull e ka detyruar një vajzë në Gjakovë që të përdorë substanca narkotike.

Rastin për Gazetën Sinjali  e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, i cili tha se pasi viktima është detyruar që të përdorë substancën e dyshuar narkotike, ajo ka pasur gjakderdhje nga hunda dhe aktualisht është hospitalizuar në Spitalin e Gjakovës.

Ai po ashtu tha se deri më tani janë intervistuar dy persona, të cilët kanë qenë dëshmitarë të rastit.

Gazeta Sinjali mëson se viktima është e moshës 20-vjeçare, ndërsa dy personat e intervistuar janë të moshës 30 dhe 32-vjeçare.

Po ashtu, burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se personi, i cili dyshohet se e ka detyruar viktimën që të përdorë substanca narkotike gjendet ende në arrati dhe deri më tani nuk ka ndonjë informacion lidhur me identitetin e tij.

Vazhdo ta lexosh

Lajme

Duda Balje ironizon me sloganin e LDK-së: Duda. Dudë

Publikuar

me

Kandidati për kryeministër nga rradhët e Lidhjes Demokratike, Avdullah Hoti, sot prezantoi sloganin me të cilin do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit e që është “Shteti. Shtet”.

Bashkë me sloganin Hoti shpalosi edhe vizionin e LDK-së për këto zgjedhje, njofton Klan Kosova.

Mirëpo, me sloganin e tyre është tallur deputetja Duda Balje, e cila e ka modifikuar me emrin e saj.

“Duda. Dudë”, ka shkruar ajo në Facebook.

Vazhdo ta lexosh

Lajme

Baton Haxhiu: Vjosa Osmani është figura më fatkeqe në listën e Vetëvendosjes

Publikuar

me

Gazetari Baton Haxhiu, ka folur në “Prime Time” të Kanal 10 rreth kandidimit të Vjosa Osmanit për deputete në listën zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje.
Ai e ka cilësuar Osmanin si figura më fatkeqe në listën zgjedhore të VV-së.
“Vjosa Osmani është figura më fatkeqe në listën e Lëvizjes Vetëvendosje. Ajo është figura që është viktimizuar në një kongres të Lidhjes Demokratike dhe do të përfundojë e papërdorshme pas këtij mandati. Kjo për arsye pasi që nuk është figurë që ka kandiduar për kryeministre dhe nuk mund të jetë pjesë e një shkrirje brenda një partie tjetër”, ka thënë Haxhiu.
Ai ka thënë se sjelljet që i ka bërë Osmani do t’i bënte një kandidat që nuk ka kulturë politike.
“Vjosa Osmani po bëhet referencë shumë e keqe në politikën e Kosovës, dhe do të mbetet vetëm një aksesorë i momentit”, ka deklaruar Haxhiu.

Vazhdo ta lexosh

Lajme

Tahiri: Haradinaj e Limaj s’kanë më vend në politikë tereni i tyre është zvogluar

Publikuar

me

Anëtari i PDK’së, Abelard Tahiri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se liderët e partive Nisma dhe AAK janë në fund të karrierës politike.

Ai ka thënë se Fatmir Limaj dhe Ramush Haradinaj nuk do të kenë të ardhme në politikë pas këtyre zgjedhjeve.

“Aq shumë iu ka zvogëluar audienca dhe dihet se kur zvogëlohet audienca nuk kanë kujt me i folur. Dihet se kur nuk ke kujt me i folë atëherë nuk ka ndikim. E dimë se PDK ka audiencë të madhe. Por territori i Limajt është zvogëluar aq shumë sa që ai nuk ka më ndikim. Kështu që iu dëshiroj fat të dyve edhe Fatmir Limajt dhe Haradinajt në drejtime tjera pasi në politikë nuk kanë vend më”, ka thënë ai.

Kujtojmë se PDK ka qenë në koalicion së bashku me Nismën dhe AAK’në për dy vite ku qeverisën së bashku mes viteve 2019-2019.

PDK nuk lidhi një koalicion me Nismën para këtyre zgjedhjeve.

Vazhdo ta lexosh

Aktuale

Copyright © 2016 - 2020 Publicisti.com