Connect with us

Magazina

Lajmet e rrejshme e shpallin Nysret Muqiqin ‘të vdekur’, Albatriti reagon ashpër: Do të ndiqen penalisht ata që e bënë këtë

Publikuar

me

Ka qarkulluar gjatë këtyre ditëve në rrjetet sociale, një lajm i rrejshëm për vdekjen e këngëtarit të njohur Nysret Muqiqi.

Këngëtari i cili është shëndosh e mirë, duket se në familjen e tij ka pranuar mesazhe të shumta nga njerëzit, të cilët janë interesuar dhe kanë pyetur për gjendjen e tij.

Një gjë të tillë e ka treguar vet djali i tij, këngëtari, Albatrit Muqiqi, i cili ka bërë një reagim të ashpër në rrjetet sociale.

Foto: Nysret Muqiqi/Instagram

29-vjeçari ka publikuar në InstaStory një pamje të lajmit të rrejshëm ku aludohet për “vdekjen e babait të tij”, ndërsa me revoltim ka shkruar se personat që e kanë bërë këtë do të ndiqen penalisht.

Foto: Albatrit Muqiqi/InstaStory

“Përshëndetje miq, shokë, po marr shumë telefonata prej jush, për një lajm të rrejshëm dhe aspak të vërtetë. Portali në fjalë i cili për ca klikime dhe përfitime të veta ka postuar një lajm të rrejshëm për babën tim Nysret Muqiqi, i cili është shëndosh e mirë, ndërsa lajmi nuk është aspak i vërtetë. Portali në fjalë do të ndiqet penalisht për këtë shqetësim që na është bërë mua dhe familjes dhe rrethit tonë, A.M”, ka shkruar Albatrit Muqiqi në InstaStory.

Ky nuk është rasti i parë që këngëtarët bien pre e lajmeve të rrejshme, pasi më parë viktima të rasteve të tilla kanë qenë edhe këngëtarja Albërie Hadërgjonaj, reperi Gold AG, etj.

Vazhdo ta lexosh

Magazina

Berati nervozohet keq, jep dorëheqje nga It’s my Love

Publikuar

me

Konkurrenti i “It’s my Love”, Berat Xhelili ka dhënë dorëheqje nga emisioni për shkak të disa problemeve me autorët e këtij emisioni.

Pas largimit të Kikës si udhëheqës i emisionit, edhe Berati i ka ndarë rrugët.

Në një video live në llogarinë e tij personale, ai e akuzon se produksioni është tallur me të, pasi sipas Beratit, ai është angazhuar që të ndihmojë në rritjen e shikueshmërisë të emisionit dhe të takimit me njërën nga vajzat.

Ndër të tjera, ai vazhdon me ofendime në drejtim të Valon Malokut dhe Antigona Kotorrit.

Madje ai ka ofenduar edhe vajzat e emisionit duke thënë se nuk është i interesuar për asnjërën nga to dhe që autorja e emisioni i ka kërkuar atij të shkonte në Gjilan për të marrë Erzen./Express/

Vazhdo ta lexosh

Magazina

“E urrej Albin Kurtin”, Kika nuk përmbahet: Sen nuk më ka bo, sen si kom bo por s’mund e shoh

Publikuar

me

Kreshnik Husaj, i njohur si Kika, ka zënë këtë javë shtratin e emisionit ‘SHOW TIME’, në rubrikën “Në shtrat me..”.

Nga aty, autori i “It’s my Love” ka thënë se ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, nuk do ta kishte ndërruar me askënd në shtrat, shkruan Reporteri.net. E krejt ndryshe, anëtari i PSD’së shprehet kur flet për oponentin politik të Thaçit, Albin Kurtin. Për më shumë ndiqeni me video intervistën e Kikës nga shtrati:

Kika, nga shtrati, deklaron se e urren Albin Kurtin, derisa shpjegon se kurrë s’ka patur diçka me të, madje as nuk njihen me vete.

Mes tjerash, Kika tregoi se edhe për kë do të votojë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

‘SHOW TIME’, prodhim i Gazetës Online ‘Reporteri.net’ për RTV Dukagjini shfaqet çdo të shtunë, prej orës 19:30.

Shikojeni emisionin e plotë:

Vazhdo ta lexosh

Magazina

“S’pat qare pa më puth pak”, Anita poston foton romantike me Ramush Haradinajn

Publikuar

me

Anita ka publikuar një imazh romantik krah bashkëshortit.

Në profilin e saj zyrtar në Instagram ka postuar fotografinë, shkruan lajmi.net.

“Spat qare pa m’puth pak”, ka shkruar Anita në fotografi.

Ndryshe, në familjen e ish-kryeministrit sot ka festë pasi që djali i tyre Trimi feston ditëlindjen e 10-të.

Anita e uroi me një fotografi duke i shkruar një urim special.

Vazhdo ta lexosh

Aktuale

Copyright © 2016 - 2020 Publicisti.com