Connect with us

Sport

Mustafiq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

Publikuar

me

Boksieri kosovar, Remzo Mustafiq ka fituar medalje të bronztë në Evropianin për të rinj që po mbahet në Budvë të Malit të Zi.

Mustafiq të premten pasdite u paraqit në gjysmëfinale të kategorisë deri 91 kilogramë, ndërsa humbi nga ukrainasi Mykyta Gorbatenko.

Mustafiq kishte vullnetin dhe dha goditje, por pati lëshime në mbrojtje që i kushtuan me humbje. Ai megjithatë ka fituar medalje të rëndësishme për boksin kosovar, që po kërkon më shumë suksese në skenën ndërkombëtare.

Mustafiq, që është nga Mitrovica, fitoi në çerekfinale për të siguruar medaljen e vetme të Kosovës në këtë ngjarje për të rinj.

Vazhdo ta lexosh

Sport

Tri ditë zie në Argjentinë pas vdekjes së Maradonas

Publikuar

me

Argjentina ka shpallur tri ditë zie me rastin e vdekjes së legjendës botërore të futbollit, Diego Armando Maradona – njofton BBC.

Ikona argjentinase ndërroi jetë të mërkurën në shtëpinë e tij në Tigre, afër Buenos Airesit, pas një sulmi në zemër në moshën 50 vjeçare.

Grupi i tij do të qëndrojë në Casa Rosada, selinë e qeverisë së Argjentinës, me ç’rast njerëzit do të mund të bëjnë homazhe.

Maradona gjatë karrierës si futbollist ka luajtur për klube, si Barcelona dhe Napoli, ndërsa ishte kapiten i Argjentinës në fitimin e Kupës së Botës në vitin 1986.

Ai u bë jashtëzakonisht i popullarizuar me golin me dorë të shënuar ndaj Anglisë në çerekfinale që u quajt si ‘Dora e Zotit’.

Legjenda ishte operuar për heqjen e një trombi më herët gjatë nëntorit dhe operacioni ishte i suksesshëm, ndërkohë që duhej të fillonte trajtimin kundër vartësisë nga alkooli.

Vazhdo ta lexosh

Sport

Prishtina fiton derbin ndaj Llapit – Trepça ’89 e fundos edhe më shumë Besën

Publikuar

me

Kanë përfunduar edhe dy ndeshje tjera të javës së 14-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina e ka fitur derbin kundër Llapit me rezultat 2-0, në ndeshjen që u zhvillua Podujevë, shkruan Reporteri.net

Endrit Krasniqi dhe Leotrim Kryeziu shënuan golat për fitoren e madhe të Prishtinës, derisa Llapi në këtë ndeshje humbi një penalti në minutën e 11-të me Ahmed Januzin.

Në ndeshjen tjetër që u luajt sot Trepça ’89 e mposhti Besën me rezultat 4-2 në ndeshjen që u luajt në Riza Lushta.

Më poshtë keni tabelën pas ndeshjeve të zhvilluara sot, derisa xhiro e 14-të mbyllet nesër me duelin Drenica – Ballkani.

 

Vazhdo ta lexosh

Sport

Ëndrra e Uzunit bëhet realitet, shkëmben fanellën me Cristiano Ronaldon

Publikuar

me

Futbollisti shqiptar Mryto Uzuni, dje u përballë ndaj Juventusit në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.


Uzuni ishte golashënuesi i vetëm për skuadrën hungareze që i realizoi gol Juventusit, ndërsa ajo që ra në sy ishte festimi, meqenëse festoi si idhulli i tij Cristiano Ronaldo para syve të portugezit.

Pavarësisht që Uzuni shënoi golin e parë në ndeshje, Juventusi shënoi dy herë përmes Ronaldos dhe Moratas dhe siguruan kualifikimin tutje.

Pas ndeshjes, ëndrra e Uzunit mund të thuhet se u bë realitet, meqenëse shkëmbeu fanellat me yllin portugez.

Vazhdo ta lexosh

Aktuale

Copyright © 2016 - 2020 Publicisti.com