Connect with us

Magazina

Këta janë 14 fatlumët – shokët që George Clooney u dha nga 1 milion dollarë

Publikuar

me

Secila valixhe ishte shumë e madhe dhe kishte brenda 1 milion $, në kartëmonedha prej 20$. George Clooney kishte mbledhur 14 miqtë e tij të ngushtë për një darkë, në 27 shtator 2013. Aktori i famshëm, pasi hëngrën, i ftoi që të hapnin valixhet. Ata u habitën, u mahnitën dhe njëri prej tyre tha se nuk mund t’i pranonte paratë.

Duket si skenar filmi, por në një intervistë të ditëve të fundit George Clooney tha se gjithçka ka qenë e vërtetë. Ai zbuloi se sapo ishte paguar 70 milionë $ për filmin “Gravity” dhe vendosi që një pjesë të këtij fitimi kolosal ta ndante me shokët e ngushtë.

Mike Meldman, shoku i 14 i George Clooney që mori si dhuratë 1 milion $.

“Isha beqar dhe 52 vjeç. Me filmin “Gravity” vendosën që do të na paguanin me përqindje, pasi mendonin se nuk do të ishte shumë fitimprurës. Filmi doli një sukses i madh dhe ne aktorët patëm shumë fitim nga ajo përqindje. Mendova për shokët sepse ata më kanë ndihmuar gjatë gjithë kohës. Kam fjetur në divanët e tyre kur nuk kisha para’, më kanë dhënë borxh etj. Duke qenë se i kam miq të ngushtë, unë kisha vendosur që do të ishin në testamentin tim nëse do të më përplaste një ditë autobusi. Kështu që, pse të prisja të më përplaste autobusi për t’ia dhënë paratë? Kështu që, vendosa që t’ia jap menjëherë nga 1 milion dollar secilit”, tha Clooney për “GQ”.

Vazhdo ta lexosh

Magazina

Kush është gjakovari që iu bashkua mbrëmë “Përputhen”?

Publikuar

me

Një konkurrent i ri i është bashkuar mbrëmë emisionit të dashurisë “Për’Puthen”.

Bëhet fjalë për Atdheun, i cili ka lindur në Gjakovë, por që prej vitesh ka jetuar në vende të ndryshme evropiane.

Gjatë prezantimit, Atdheu tregoi se në Evropë ka punuar në ndërtim pasi që, siç tha, shqiptarët në këto shtete s’mund të bëhen shefa, derisa deklaroi se i është bashkuar emisionit për të gjetur lumturinë e jetës, shkruan Express.

27-vjeçari nuk i kurseu komentet për vajzat. Për Tean, tha se është një vajzë e ëmbël, e bukur dhe e sjellshme. Ana, një vajzë me zemër të madhe, duke iu referuar këtu gjestit që bëri duke prerë flokët, si një ndihmë për vajzat që vuajnë nga kanceri.

Ana Kaurin, e cilësoi si “mistrece Berati”, duke shtuar se këtë shprehje e ka dëgjuar shpesh në Shqipëri. Nuk munguan komentet për Sindin dhe Melisën.

Vazhdo ta lexosh

Magazina

Mozzik e pranon: E kam dashur shumë Loredanën

Publikuar

me

Reperja nga Ferizaji, Loredana Zefi, mbrëmë (e mërkurë) ka publikuar një pjesë të dokumentarit të saj.

Ajo ditë më parë njoftoi se këtu përfshihet çdo gjë, duke shtuar se kishte aq shumë për të thënë e sqaruar saqë nuk mund të fliste vetëm në intervista.

Duke qenë se edhe Mozzik është pjesë e tij, në pjesë të parë ai flet më shumë për raportin mes tyre, me ç’rast lë të kuptohet se dyshja janë rikthyer sërish bashkë.

“Unë kam qenë njëri prej të rinjve që kam pasur dëshirë gjithmonë me gjet dikë, e me u martu sa më shpejt. Lori është një tip më ndryshe prej femrave tjera. Ka dashur Zoti e kam gjetur një person që i kam besuar shumë që e kam dashur shumë. Mendoj që gjithçka që na ka mbajtur, na ka mbajtur bashkë është që kemi përjetuar shumë gjëra bashkë”, ka thënë ai.

“Unë kurrë s’do kem mundësi ta kem këtë lidhje me dikë tjetër në jetën time”, theksoi në anën tjetër 25 vjeçarja.

 

 

Vazhdo ta lexosh

Magazina

“Oj lav*re” – Kështu e ofendonte djali i Haxhi Shalës të dashurën e babait (FOTO)

Publikuar

me

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në Republikën e Çekisë, nuk është i panjohur për publikun. Ai dikur sh ante e k ërcënonte përmes mesazheve një grua e cila u paraqit në media si e dashura e babait të tij.

Anxhelina Shala e cila paraqitej si e dashura e deputetit, pati publikuar disa fotografi ku shihet në krahët e e tij.

“Oj lav*re oj m*gjupe heki kto foto se ti kurr me baben tem ski mu kan harro…boll naj mundove mo…je ka e bon veten ty met ardh nberlin me ta thy kryt. Turp turp turp pëe yu. Zhduku… Zoti ko me ta kthy ty kto nese u smuj”, I kishte shkruar ai Anxhelinës.

flakron Shala, pa asnjë ditë përvojë pune në shërbimin e jashtëm, ishte emëruar Konsull i Përgjithshëm në Republikën e Çekisë, me seli në Pragë për tu shkarkuar më pas nga u.d së presidentes, Vjosa Osmani.

Vazhdo ta lexosh

Aktuale

Copyright © 2016 - 2020 Publicisti.com