Connect with us

Sport

Boateng: Gjithmonë kam thënë se Ronaldo ishte më i miri, por Messi më bëri të mendoja që ta lë futbollin

Publikuar

me

Kevin-Prince Boateng ka thënë se te Barcelona e kishte vërejtur se sa i mirë ishte Lionel Messi, aq sa kishte menduar që të pensionohej përgjithmonë nga futbolli.

33-vjeçari ishte një huazim befasues te katalunasit në janar të vitit 2019 nga Sassuolo, ndërsa në Camp Nou arriti ta fitonte titullin e La Ligas, edhe pse kishte minutazh të kufizuar loje.

Më pas, ai u transferua te Fiorentina, për të vazhduar te Besiktasi, para se të nënshkruante për klubin nga Serie B, Monza.

“Gjashtë muajt e kaluar te Barcelona ishin të mahnitshëm. Në fillim, nuk e besova. Mendoja se më kërkonte Espanyoli, jo Barcelona e vërtetë!”.

“Stërvitja me Messin më la pa fjalë. Gjithmonë kam thënë se Cristiano Ronaldo ishte më i miri në botë, por Messi është diçka tjetër. Ai nuk është normal”.

“Derisa stërvitesha me të, për herë të parë në karrierën time ndihesha joadekuat (për këtë sport). Ai bënte gjëra të jashtëzakonshme. Më dukej sikur thosha me vete: ‘Mora fund, nuk do të luaj më!’, ka deklaruar Boateng për DAZN.

 

Sport

Dy klubet e mëdha që po e kërkojnë Granit Xhakën

Publikuar

me

Skuadra angleze Arsenal vazhdon të kërkojë emra të rinj për repartin e mesfushës.


Topçinjtë duan mesfushor të nivelit të lartë dhe së fundmi emri i ri në listën e tyre është ai i gjermanit Julian Brandt.

24-vjeçari është njëri nga lojtarët kryesor të Dortmundit dhe Arsenali po kërkon ta transferojë atë në Ligën Premier.

Mediat gjermane së fundmi kanë raportuar se Topçinjtë janë të gatshëm ta ofrojnë Granit Xhakën si shkëmbim kokë më kokë me Brandt.

Gjithsesi për një shkëmbim të tillë, Arsenali ende nuk ka marrë ndonjë përgjigje nga Dortmund, por vështirë duket i realizueshëm.

Xhaka nga ana tjetër mund të rikthehet në Bundesliga, pasi po kërkohet nga ish-skuadra e tij Borussia Moenchegladbach.

Edhe klubi nga kryeqyteti gjerman Hertha Berlin ka shprehur interesim për mesfushorin shqiptar që nuk pritet të ketë të ardhme te Arsenali.

Vazhdo ta lexosh

Sport

Lëndimet ia shkatërruan karrierën, futbollisti kosovar që premtoi shumë pensionohet në moshën 24 vjeçare

Publikuar

me

Lorik Aliu njëri nga talentët më premtues të futbollit kosovar i ka dhënë fund karrierës në moshën 24 vjeçare


Aliu llogaritej si një lojtar me të ardhme të ndritur, por potencialin e tij nuk mund ta shfaqte asnjëherë shkaku i lëndimeve, shkruan Reporteri.net

Lorik Aliu njoftimin për pensionim e ka bërë në rrjetin e tij social, Facebook:

Ky është postimi i plotë:

Familjarë, shoqëri, dashamirë të futbollit!
Po shfrytëzoj këtë postim për t’ju dhënë një lajm jo të mirë për mua dhe të gjithë ata që më projektuan në majat e sportit më të bukur, FUTBOLLIT.
Kam vendosur që përfundimisht t’i jap fund karrierës time si futbollist aktiv, për shkak të lëndimeve të shumta duke e cilësuar si vendimin më të drejtë.
Është tejet e vështirë që të vendos atletet në gozhdë, pasi që ëndrra më e madhe e jetës time u ndërpre e u shua shumë shpejt.
Ëndrra për tu bërë futbollist profesionist i nivelit të lartë, do ngelet në sirtarin tim, si e parealizuar përjetësisht.
Dua që t’ju falenderoj të gjithëve që më qëndruat afër nga dita e parë e deri sot, dhe bashkëndjetë me mua dhimbje, zhgënjime e triumfe, por fati deshi të përfundonte kështu.
Shihemi në sfida të reja!

Ndryshe, Aliu në të kaluarën ka qenë pjesë e Prishtinës dhe Llapit, ndërsa në arenën ndërkombëtare kishte paraqitje edhe me të rinjët e Dortmundit, ku ishte i ftuar në prova.

Vazhdo ta lexosh

Sport

ZYRTARE: Hidhet shorti për fazën e 1/16 të Ligës së Kampionëve, na presin duele të zjarrta

Publikuar

me

Sot është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën e eliminimit direkt

Kampioni aktuali, Bayern Munich do të përballet me Lazion e Vedat Muriqit.

Një nga ndeshjet më interesante pritet të jeta ajo ndërmjet Atletico Madridit dhe Chelseat.

Interesante do të jetë edhe sfida e Barcelona – PSG.

Më poshtë keni çiftet komplete:

Borussia Monchengladbach – Manchester City

Lazio – Bayern Munich

Atletico Madrid – Chelsea

Leipzig – Liverpool

Porto – Juventus

Barcelona – PSG

Sevilla – Dortmund

Atalanta – Real Madrid

 

Vazhdo ta lexosh

Aktuale

Copyright © 2016 - 2020 Publicisti.com