Connect with us

Uncategorized

Vrasja me pagesë në Gjakovë, policia e kap të dyshuarin në Shqipëri

Publikuar

me

Familja Ahmeti i është gëzuar këtij arrestimi, kërkojnë kapjen e porositësve të vrasjes.

Gati dy vite më parë, një krim i pashembullt ndodhi në Kosovë.

Në dyert të shtëpisë së Haxhim Ahmetit nga Smolica e Gjakovës, ishte vendosur një sasi eksplozivi.

Ky lëndë shpërthyese u aktivizua me telekomandë, në momentin që Ahmeti iu kishte afruar derës.

61 vjecari kishte mbetur i vdekur në vend, ndërsa menjëherë kishin lindur dyshimet se vrasja është kryere më pagës.

Këto dyshime kishin lindur, pasi që kamerat e sigurisë kishin filmuar personin që e kishte vendosur lëndën eksplozive në këtë shtëpi.

E pas shumë hetimesh, Polica e Kosovës në bashkëpunim me atë të Shqipërisë, kanë arritur ta identifikojnë dhe lokalizojnë të dyshuarin.

Bëhet fjalë për Dodë Gjikolajn, shtetas i Republikës së Shqipërisë.

Ai u arrestua përmes një operacioni nga njësitet FAST Albania.

Dodë Gjikolaj u kap në një hotel në Gjirokastër, ndërsa operacioni është urdhëruar nga Gjykata Themelore në Gjakovë.

Edhe në njoftimin e Policisë së Shtetit Shqiptar, bëhet e ditur se Dodë Gjikolaj është arrestuar si i dyshuar për kryerjen e disa vrasjeve me pagesë.

këtë operacion e kanë konfirmuar edhe Polica e Kosovës,raporton t7.

Sipas tyre këto veprime janë ndërmarr pas një punë intensive me policinë e Shqipërisë.

E ky arrestim e ka gëzuar dajlin e të ndjerit.

Por, Gani Ahmeti thotë se duhet të arrestohen edhe porositësit e vrasjes.

Sipas tashmë dihet që porositësit e kësaj vrasje janë familjarë të tyre.

T7 ka qëndruar edhe në familjen të cilën e akuzon Gani Ahmeti, për vrasjen e të atit.

Por, anëtarët e kësaj familje nuk kanë dashur të prononcohen për këtë çështje, veçse kanë mohuar përfshirjen në këtë rast.

Dy familjet janë në hasmëri mes vete tash e disa vite.

Vazhdo ta lexosh

Uncategorized

I dashuri i Genta Ismajlit, Huseyin bën tatuazh shqiponjën në krah

Publikuar

me

Çifti më i diskutuar në estradën shqiptare është padyshim Genta Ismajli dhe Huseyin Usta.

Dyshja që kur bënë të ditur lidhjen, po shijojnë udhëtimet dhe kohën së bashku në vende nga më të ndryshmet.

Por, ajo çka mori më shumë vëmendjen e fansave është vendimi që Usta ka marrë kohëve të fundit.

Foto: Instastory

Në një postim në rrjetin social Instagram, Genta ka ndarë një video, derisa i dashuri i saj zbulon tatuazhin e ri.

Të vizatuar në krah, ai ka zgjedhur të ketë shqiponjën, duke e ekspozuar kështu para kamerës.

Një gjest nga ana e tij është komentuar mjaft shumë nga fansat, duke e admiruar edhe më shumë.

Vazhdo ta lexosh

Uncategorized

Tre arsye pse viti 2021 do të jetë i mbarë, sipas astrologëve

Publikuar

me

Të gjithë e dimë sa shpejt ndryshoi bota në 2020-ën dhe brenda një nate, rutina jonë s’ishte më ajo që njihnim.

Gjithsesi, jemi thuajse në fund të vitit dhe sytë i kemi nga 2021. Jemi para një tjetër të panjohure, por sipas astrologjisë, thuhet se ky vit do të jetë goxha shpresëdhënës, prandaj niseni me optimizëm.

Gjithë ngjarjet astrologjike për 2021-in lidhen me bashkëpunim, kreativitet dhe fillime të reja. Çfarë do të thotë kjo?

Bashkimi “hyjnor”: Jupiteri dhe Saturni në Ujor

Kur themi “bashkimi hyjnor” e kemi fjalën për dy planetë që takohen bashkë në të njëjtën pikë të qiellit. Në këtë rast, kemi Jupiterin dhe Saturnin. Astrologët e konsiderojnë si ngjarje të madhe sepse hera e fundit kur ka ndodhur diçka e tillë ka qenë fillimi i viteve 1400. Sipas tyre, ky event qiellor na fut në një rreth me mundësi të reja, inovacione, lidhje dhe shpresë!

Eklipset e ardhshme

Eklipset sjellin kohëra ndryshimesh! Ndodhin kur Dielli, Hëna dhe Toka rreshtohen në shumë mënyra, duke dhënë mesazhe të ndryshme për planetin tonë. Nga maji i 2020-ës deri në janar të 2022 do të kemi eklipse në shenjën e Binjakëve dhe Shigjetarit.

Foto: GettyImages

Shigjetari përfaqëson potencialin dhe optimizmin, gjë që do të na bëjë të marrim prej energjisë së tij dhe të përdorimin maksimalisht imagjinatën tonë. Nga ana tjetër energjia e Binjakëve do të shpërndajë kureshtje, humor, qejf, por kjo s’do të thotë që gjërat do të shkojnë vaj. Për të arritur deri këtu duhet të ndryshojmë sjelljen, të shohim me kujdes gjërat që kemi besuar dhe të pranojmë të mësojmë nga njëri- tjetrit.

Afërdita dhe Marsi do të bashkojnë forcat

Në 2020-ën, Marsi dhe Afërdita ishin në prapavijë. Gjërat shkuan më ngadalë, por kjo i përket të shkuarës tani. Në 2021-in, Afërdita dhe Marsi nuk do të jenë në prapavijë dhe kjo parashikon; marrëdhënie harmonike, kreativitet dhe kohë argëtuese. Është fiks një rikthim i dy energjive të kundërta.

Vazhdo ta lexosh

Uncategorized

Ish-kryeministri Majko: Turqia po armatos Serbinë, Kosova na ka neve

Publikuar

me

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç kërcënoi hapur me luftë Kosovën dhe shqiptarët duke marrë si shembull atë që ndodhi në Nagorni Karabakh mes armenëve etnikë dhe Azerbajxhanit.
Vuçiç tha se mes serbve dhe shqiptarëve ka një konflikt të ngrirë dhe ai mund të shkrijë duke sjerrë pasoja të rënda.
Një deklaratë e tillë riktheu kujtimet e pak më shumë se 20 viteve më parë kur forcat serbe masakronin shqiptarët në Kosovë, ndërsa Vuçiç bëntë zëdhënësin e Millosheviçit.
Pandeli Majko është një ndër personazhet e rendësishëm të ngjarjeve të rënda të asaj kohe, ku në detyrën e kryeministrit iu desh të përballej me një krizë si ajo e Kosovës, me dhjetra mijëra të shpërngulur që u nevojitej kujdes dhe ushtrinë serbe që kishte hyrë në kufi.
I ftuar Radar Informativ me Jonida Shehun në ABC, Majko bëri disa deklarata të bujshme, të cilat kanë gjetur pasqyrim në mediat shqipfolëse më të njohura në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni të Veriut, Mal të Zi dhe më gjerë.
Intervista e Majkos në Youtube është shikuar deri më tani më shumë se 150 mijë herë në që prej mbrëmjes së djeshme, ndërsa deklaratat janë bërë virale në Facebook dhe Instagram.
Ajo që Majko tha në ABC ka rikthyer debatin nëse Turqia është apo jo aleati ynë strategjik ndërkohë që furnizon me dronë vrasës Serbinë, ndërsa këtu kërkon mbyllje shkollave.

Vazhdo ta lexosh

Aktuale

Copyright © 2016 - 2020 Publicisti.com